Особливості евтрофікації водоймищ елементами агрохімічних добрив
DOI:
https://doi.org/10.32347/2411-4049.2018.4.65-70Ключові слова:
дистанційне зондування, геоінформаційна система, евтрофікація, сільськогосподарське виробництво, екологіяАнотація
Фосфор, як і азот та калій, необхідний для нормального розвитку рослин. Джерелом фосфору для рослин є фосфати ґрунту, головним чином фосфат кальцію Са3(РО4)2. Але для більшості ґрунтів фосфату кальцію недостатньо. Крім того, через його нерозчинність у воді він практично недоступний для рослин. Тому внесення в ґрунт розчинних фосфатів, так званих фосфорних добрив, має надзвичайно велике значення для підвищення врожаю сільськогосподарських культур.
У статті проаналізовано хімічний склад аграрних добрив та механізми впливу їх елементів на процеси життєдіяльності водних екосистем. Проаналізовано їх розчинність у воді, а також їх вірогіднісний вплив на розвиток процесів цвітіння та замулювання водоймищ, зниження популяцій видів їх мешканців.
Посилання
Guseva, T. V. (Ed.). (2011). Hydro-chemical indicators of the environment state: Reference materials. Moscow: FORUM: INFRA (in Russian).
Vinberg, G. G. (1975). Biological self-purification and water quality formation. Moscow (in Russian).
Report on the state of the environment in the Kharkiv region in 2015 (Rep.). (2016). Retrieved https://menr.gov.ua/files/docs/ХАРКІВСЬКА%20ОБЛАСТЬ.pdf (in Ukrainian).
Henze, M., Armoes, P., La Courne-Jansen, J., & Arvan, E. (2004). Wastewater treatment. Biological and Chemical Processes (S. V. Kalyuzhny, Ed.; T. P. Mosolovy, Trans.). Moscow: Mir (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 О.S. Greben, O.М. Trofymchuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Збірник «Екологічна безпека та природокористування» працює у рамках міжнародної ліцензії Creative Commons Attribution («із зазначенням авторства») 4.0 International (CC BY 4.0).
Ліцензійна політика журналу сумісна з переважною більшістю політик відкритого доступу та архівування матеріалів.